Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
PİZZA LAZZA • Faz 1

Web Sitesi & CMS Geliştirme

MARKA
SEKTÖR
Hazır Yemek

PizzaLazza, Üye ve Ciro Artışı Sağlayacak Dijital Pazarlamaya Uygun Bir Web Altyapısına Sahip Olmak ve Müşterilerine En Kaliteli ve Hızlı Sipariş Deneyimini Yaşatmak İçin Harekete Geçiyor

Pizza severlerin öncelikli tercihi olmak için hizmet kalitesini en üst seviyeye getirmeyi hedefleyen Pizza Lazza, müşterilerinin online sipariş kararı almasından pizzanın teslimine kadar işleyen tüm süreçleri maksimum verime ulaştırmak istemiştir. Bu doğrultuda, daha önce geliştirmiş olduğu üstün özellikteki ürünler ve ürettiği özel çözümlerle güven veren Interval’in tecrübe ve uzmanlığını tercih etmiştir.

Proje boyunca tamamen yenilenen şık, fonksiyonel web sitesi ara yüzü ve içerik yönetim sisteminin (CMS)  yanı sıra kampanya entegrasyonları bulunan, dijital pazarlamaya uygun bir alt yapıya sahip olan PizzaLazza, yenilenme trendini mobil uygulama ile taçlandırarak sektörün en iyi örneği olmaya aday bir dijital dönüşüm gerçekleştirmiştir.

Maksimum Kullanıcı Deneyimi

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Üstün Marka İmajı

Kısaca PizzaLazza®

İtalya’nın kapalı pizza kültürünü Karadeniz’in kapalı pide kültürüyle harmanlayıp Lazza’yı tasarlayan Pizza Lazza, 70’e yakın şubesi ile, doğru malzemeler ve doğru üretim yapılarak besin değeri korunan özel pizzalarını müşterilerine servis etmektedir.

Lezzetli bir öğün yemek için uzaklara gitmek istemeyenlere, Türkiye’nin her bölgesinde kaliteli hizmet verme vizyonu ile büyüyen PizzaLazza, sağlam altyapısı ile yoluna emin şekilde devam etmektedir.

pizza-lazza-01

PizzaLazza Dijital Dönüşüme Neden İhtiyaç Duydu?

PizzaLazza Genel Müdürü Yardımcısı Erol Akça, dijital dönüşüm için karar verme nedenlerini şöyle ifade ediyor: “Web üzerinden aldığımız siparişler toplam satışlarda düşük paya sahipti. Interval ile masaya oturduğumuzda buna neden olan birçok nokta ve diğer iyileştirme fırsatları için görüştük. En önemlisi, müşterilerimiz web sitemiz üzerinden pizzasını hızlı ve kolay şekilde seçerek sipariş veremiyordu. Ürün seçimindeki zorlukların yanı sıra sitemizin mobil cihazlara uyumlu olmaması satışlarımıza negatif yönde etki ediyordu. Siparişler sonrası ise iç operasyonlarda bizler zorluk yaşıyorduk. Çünkü gelen siparişler manuel olarak üretim birimine aktarılıyor ve hatalara neden olabiliyordu. Ayrıca markamızın şık ve fonksiyonel bir web sitesi ile bütünleşmesi, yanı sıra gerçekleştirmek istediğimiz kampanya ve dijital pazarlama faaliyetlerine uygun bir altyapıya sahip olmamız gerektiği noktasında Interval ile hem fikir kaldık.”

Dijital dönüşüm hikayemizin başından sonuna kadar gerçekleştirdiği fark yaratan yaklaşım ve çözümleri nedeniyle Interval’i kutluyor ve teşekkürlerimizi sunuyorum.”
– Erol Akça | PizzaLazza Genel Müdür Yardımcısı

FAZ 1

Mevcut Web Sitesi Üzerinde Kullanıcıların Rahatça Alışveriş Yapabileceği Bir Tasarım ve Fonksiyonelliğin Bulunmaması (UI/UX)

– Zorluklar –

Sipariş adımlarının uzun olması, ürün seçiminde yaşanan zorluklar, mobil cihazlara uyumluluğun olmayışı ve tasarımdan renk bütünlüğüne kadar marka itibarına uygun olmayan mevcut web sitesinin yenilenmesi ihtiyaç listesinin ilk sırasında yer alıyordu.

pizzalazza-sol1-01

PizzaLazza ESKİ Web Sitesi Arayüzü

pizzalazza-sol1-02

PizzaLazza YENİ Web Sitesi Arayüzü

PizzaLazza NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

PizzaLazza marka renkleri ve çizgisine uygun şekilde web sitesi arayüzü yenilendi.

pizzalazza-sol1-03

PizzaLazza YENİ Web Sitesi Arayüzü

pizzalazza-sol1-04

Mobil Uyumlu Tasarım

Sipariş adımları kısaltıldı ve teslimata kadar olan etapları izlenebilir hale getirildi.

Sipariş Adımları ve Onay Sayfası

Sipariş takibi fonksiyonu, sipariş özetleri ve şubeye özel yorum ve puanlama sistemi geliştirildi.

Sipariş Takibi Fonksiyonu

Sipariş Özet Sayfası

Puanlama Sayfası

Fonksiyonelliği ile siparişlerin kolayca verilebildiği, tasarımı ile marka imajımızı en iyi şekilde yansıtan bir e-ticaret web sitesine sahip olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”
– Erol Akça | PizzaLazza Genel Müdür Yardımcısı

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-pizzalazza

Üstün Marka İmajı – “Kaliteli ve Markaya Özel Tasarım”

Mobil Uyumlu Web Sitesi (B2C) – “Hızlı, Pratik, Fonksiyonel”

Maksimum Kullanıcı Deneyimi – “Sektörün En İyi Örnek Adayı