Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
PİZZA LAZZA • Faz 3

Para Puan & Kampanya Modülü Geliştirme

MARKA
SEKTÖR
Hazır Yemek

PizzaLazza, 3. Parti Markalarla Kampanya Entegrasyonu, Şubeleri İçin Özelleştirilebilen Kampanya Modülü ve Sektörüne Özel Benzersiz Para Puan Sistemi İçeren Altyapısıyla Fark Yaratıyor

Pizza severlerin öncelikli tercihi olmak için hizmet kalitesini en üst seviyeye getirmeyi hedefleyen Pizza Lazza, müşterilerinin online sipariş kararı almasından pizzanın teslimine kadar işleyen tüm süreçleri maksimum verime ulaştırmak istemiştir. Bu doğrultuda, daha önce geliştirmiş olduğu üstün özellikteki ürünler ve ürettiği özel çözümlerle güven veren Interval’in tecrübe ve uzmanlığını tercih etmiştir.

Proje boyunca tamamen yenilenen şık, fonksiyonel web sitesi ara yüzü ve içerik yönetim sisteminin (CMS)  yanı sıra kampanya entegrasyonları bulunan, dijital pazarlamaya uygun bir alt yapıya sahip olan PizzaLazza, yenilenme trendini mobil uygulama ile taçlandırarak sektörün en iyi örneği olmaya aday bir dijital dönüşüm gerçekleştirmiştir.

Şubeye Özel Kampanya

%300 Tekrar Sipariş Artışı

Marka Bilinirliğinde Artış

FAZ 3

3. Parti Markalar ile Marka Ortaklığına Yönelik Pazarlama Faaliyetleri ve Kampanyaların Yapılabileceği Altyapı İhtiyacı

– Zorluklar –

Diğer marka iş birlikleri ile oluşturulacak genel kampanyaların yanı sıra, franchising ile birçok farklı konumda hizmetlerini genişleten PizzaLazza’ya bağlı tüm şubeler bulundukları bölgeye özel kampanya gerçekleştirmek istiyordu. Bunun için şubelerin kendilerine özel kampanya oluşturup, tasarlayabileceği şekilde altyapının geliştirilmesi gerekiyordu.

pizzalazza-sol3-01

– 3. Parti Marka Ortaklıkları –

PizzaLazza NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

Sektörün kampanya uygulamalarını derinlemesine analiz eden Interval, farklı birçok sektörde edindiği tecrübe ile PizzaLazza’ya özel bir “Kampanya Modülü” ve “Para Puan Sistemi” geliştirdi. Bu geliştirilen kampanya modülü ile 3. parti firmalarla kolay entegre olunabilir, dinamik bir kampanya altyapısı oluşturuldu.

pizzalazza-sol3-02

– Hepsi Burada Kampanyası –

pizzalazza-sol3-03

– Eve Kozmetik Kampanyası –

pizzalazza-sol3-05

– Vodafone Kampanyası –

pizzalazza-sol3-04

– Algida Kampanyası –

Müşterilerin kampanyalardan faydalanması için bir açılır menü vasıtasıyla sahip oldukları kodu girmeleri isteniyor. Böylelikle anında indirimli fiyat ile alışveriş imkânı sağlanmış oluyor.

– Kampanya Kodu Girişi | Açılır Menü –

Geliştirilen Para Puan özelliği ile kullanıcılar yaptıkları alışverişlerin her birinden anında nakit olarak harcayabilecekleri para puan kazanıyor ve diledikleri alışverişte diledikleri kadarını kullanabiliyorlar.

pizzalazza-sol3-06

-Para Puan Detay Sayfası-

pizzalazza-sol3-09

-Para Puan Fonksiyonu-

Sektörlerinde tanınmış birçok marka, bizimle marka ortaklığı gerçekleştirmek, promosyon, para puan kampanyaları düzenlemek için talepte bulunuyordu. Ancak mevcut durumda bu tarz kampanyaları gerçekleştiremiyorduk. Altyapımızın yenilenmesi sonrası onlarca marka ile iş birliği yaparak satışlarımızı ve marka bilinirliğimizi artırdık.”
– Erol Akça | PizzaLazza Genel Müdür Yardımcısı

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-pizzalazza

Kampanya Modülü ve Para Puan özelliğinin entegre edilmesi sonrasında gerçekleştirilen pazarlama faaliyetleriyle müşteri sadakati başta olmak üzere hızlı ve uzun vadede kalıcı kazanımlar sağlandı:

Tekrar Sipariş Oranlarında 300% Artış – “Kolay Sipariş ve Para Puan Özelliği”

Marka Bilinirliği ve Ciroda Artış – “Kampanya Modülü Entegrasyonu”

Şubeye Özel Kampanya – “Esnek ve Fonksiyonel Altyapı”