Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
PİZZA LAZZA • Faz 2

E-Ticaret & Restoran Yazılımı Entegrasyonu

MARKA
SEKTÖR
Hazır Yemek

PizzaLazza, Müşterilerinin Sipariş Vermesi İle Saniyeler İçinde Üretimin Başlamasını Sağlayan Bir E-Ticaret & Restoran Yazılımı Entegrasyonuna Sahip Oluyor

Pizza severlerin öncelikli tercihi olmak için hizmet kalitesini en üst seviyeye getirmeyi hedefleyen Pizza Lazza, müşterilerinin online sipariş kararı almasından pizzanın teslimine kadar işleyen tüm süreçleri maksimum verime ulaştırmak istemiştir. Bu doğrultuda, daha önce geliştirmiş olduğu üstün özellikteki ürünler ve ürettiği özel çözümlerle güven veren Interval’in tecrübe ve uzmanlığını tercih etmiştir.

Proje boyunca tamamen yenilenen şık, fonksiyonel web sitesi ara yüzü ve içerik yönetim sisteminin (CMS)  yanı sıra kampanya entegrasyonları bulunan, dijital pazarlamaya uygun bir alt yapıya sahip olan PizzaLazza, yenilenme trendini mobil uygulama ile taçlandırarak sektörün en iyi örneği olmaya aday bir dijital dönüşüm gerçekleştirmiştir.

İşgücü Tasarrufu

%100 Hatasız Teslimat

Müşteri Memnuniyeti

FAZ 2

Web Sitesinden Gelen Siparişlerin Restoran Yazılımı ile Entegre Olmaması ve Manuel Aktarım Zorluğu

– Zorluklar –

PizzaLazza siparişlerin üretim emirlerine dönüştürülmesini sağlayan bir iç restoran yazılımı kullanıyordu. Fakat web sitesinden gelen siparişler, iç restoran yazılımı ile entegre değildi. Müşteriler web sitesi üzerinde, malzeme ekleme/çıkarma, ikinci ürünü farklılaştırma gibi birçok farklı seçim yapabiliyordu ve oluşturdukları siparişin detayları PizzaLazza personeli tarafından restoran yazılımına manuel olarak aktarılıyordu. Manuel aktarımlar ise hem zaman kaybına ve aktarım hatalarına hem de müşteriye hatalı ürün teslimatına neden olabiliyordu. Bu da ciro kaybına yol açıyor ve marka itibarına zarar veriyordu.

pizzalazza-sol2-01

– Restoran Yönetim Yazılımı –

“Beklentinin 30 ila 45 dakika arasında teslimat olduğu bu sektörde, müşterilerimiz siparişini verdiği andan itibaren bizim için süre hızla geri saymaya başlıyor. Bu nedenle, siparişin anlık (Real-Time) olarak restoran yazılımımıza düşmesi ve doğru üretilmesi markamız için büyük önem arz eden çok kritik bir nokta.” sözleriyle konunun önemini aktarıyor PizzaLazza Genel Müdürü Yardımcısı Erol Akça

PizzaLazza NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

Web sitesi arka planında, iç restoran yazılımı ile anlık olarak haberleşerek siparişi direkt üretime ileten entegrasyon geliştirildi. Böylelikle, müşteri siparişi verdiği anda üretim emri eş zamanlı olarak oluşuyor ve doğru ürün, zaman kaybı olmadan hazırlanmaya başlıyor.

– Entegrasyon Ara Yüzü | Sipariş Listesi –

– Entegrasyon Ara Yüzü | Sipariş Özeti –

– Entegrasyon Ara Yüzü | Sipariş Detayı –

Sipariş geldiği anda, ürün reçetesi otomatik olarak üretime giriyor. Bizim için çok kritik olan ‘Doğru ürünün hızlı teslimatı’ için anahtar bir geliştirme oldu.”
– Erol Akça | PizzaLazza Genel Müdür Yardımcısı

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-pizzalazza

1 Kişilik İşgücü Tasarrufu – “Sipariş ile Senkron & Otomatik Üretim Emri”

Marka Sadakati, Müşteri Memnuniyeti – “Müşteriye Zamanında ve 100% Hatasız Teslimat”