Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
PİZZA LAZZA • Faz 4

Mobil Uygulama Geliştirme

MARKA
SEKTÖR
Hazır Yemek

PizzaLazza, Müşteri Sadakati ve Etkileşimini Artıracak, Kurumsal Marka Kimliğini Bütünleyen, Kullanıcı Deneyimi Yüksek Bir Mobil Uygulama ile Dijital Dönüşümünü Zirveye Taşıyor

Pizza severlerin öncelikli tercihi olmak için hizmet kalitesini en üst seviyeye getirmeyi hedefleyen Pizza Lazza, müşterilerinin online sipariş kararı almasından pizzanın teslimine kadar işleyen tüm süreçleri maksimum verime ulaştırmak istemiştir. Bu doğrultuda, daha önce geliştirmiş olduğu üstün özellikteki ürünler ve ürettiği özel çözümlerle güven veren Interval’in tecrübe ve uzmanlığını tercih etmiştir.

Proje boyunca tamamen yenilenen şık, fonksiyonel web sitesi ara yüzü ve içerik yönetim sisteminin (CMS)  yanı sıra kampanya entegrasyonları bulunan, dijital pazarlamaya uygun bir alt yapıya sahip olan PizzaLazza, yenilenme trendini mobil uygulama ile taçlandırarak sektörün en iyi örneği olmaya aday bir dijital dönüşüm gerçekleştirmiştir.

Kolay ve Hızlı Sipariş

Tekrar Sipariş Oranında Artış

Marka İtibarında Artış

FAZ 4

Kullanıcıların Düzenli Sipariş Alışkanlığını Artıracak Bir Mobil Uygulamanın Bulunmaması

– Zorluklar –

Genel Müdür Yardımcısı Erol Akça, projenin son etabında mobil uygulama geliştirme kararı alma nedenlerini şöyle ifade ediyor: “Yenilenen altyapımız ile hazır hale gelerek dijital pazarlamaya yoğunlaştık. Tekrar sipariş veren müşteri sayımızın artışı ve potansiyel müşterilerimizin de mobil uygulama kullanımındaki yüksek oranı göz önüne aldığımızda, kurumsal kimliğimizi tamamlayacak bir mobil uygulama olağan bir ihtiyaç haline geldi.”

pizzalazza-sol4-00

-PizzaLazza Mobil Uygulaması

PizzaLazza NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

Mobil uygulamalar kurumsal kimliğin bütünleyici parçası hale gelmişti. Bildirim gönderme özelliği ise pazarlamada yeni bir kanal niteliğindeydi. Interval, web sitesi üzerinde gerçekleştirdiği başarılı dijital dönüşümü IOS ve Android üzerinde çalışacak akıllı mobil uygulama ile zirveye taşımak için geliştirme sürecine başladı.

Sipariş Süreci Mobil Uygulamada Nasıl Gerçekleşiyor?

Mobil uygulama açılınca sosyal ağlar ile kolay giriş seçeneğini de bulunduran üyelik ekranı kullanıcıları karşılıyor.

-Mobil Uygulama Üye Girişi-

Kullanıcı dilerse tek dokunuş ile bulunduğu konuma en yakın şubeyi seçebiliyor ya da kolay arama ekranı ile diğer şubeleri tercih edebiliyor.

-Konuma Göre Şube Seçimi-

Sonrasında görseller ile desteklenen kaliteli ve pratik bir ara yüz ile ürün ve malzeme seçimlerini gerçekleştiriliyor.

-Ürün ve Malzeme Seçimi-

Sipariş için diğer ürün önerileri, Kampanya Kodu ve Para Puan kullanma seçenekleri sunan sayfada sipariş detayları onaylanıyor. Sonrasında ödeme tipi seçilerek sipariş tamamlanıyor.

-Sipariş Onayı-

Sipariş onayı sonrasında siparişin durumu takibi anlık olarak yapılabiliyor, önceki siparişler ve hızlı sipariş seçenekleri görüntülenebiliyor. Ayrıca ana menüden kazanılan para puanlara erişim sağlanabiliyor.

-Sipariş Takibi-

“Projenin sonunda, güçlenen altyapı ve kurumsal kimliğimizin referansı ile pazarlama faaliyetlerimiz için de Interval ile anlaşmaya vardık. Uzmanlıkları ve sürekli çözüm önerileri ile PizzaLazza’nın dijital dönüşüm mimarı Interval’e teşekkürlerimizi sunarız.”– Erol Akça | PizzaLazza Genel Müdür Yardımcısı

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-pizzalazza

Mobil uygulamanın devreye alınması ile sadık müşterilerin sipariş konforu artırılmış ve yeni müşterilere de alışveriş alışkanlığı kazandırmanın önü açılmış oldu.

 Kolay ve Hızlı Sipariş – “Maksimum Kullanıcı Deneyimi”

Tekrar Sipariş Oranlarında Artış – “Müşteri Sadakatine Direkt Pozitif Etki”

Marka İtibarında Artış – “Kurumsal Kimliği Güçlendiren Dijital Dönüşüm”