Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
ECZA1 • Faz 2

Akıllı Sepet Geliştirme

MARKA
SEKTÖR
Sağlık

ECZA1, Yenilenen Pazaryeri Altyapısını Akıllı Sepet Oluşturma Özelliği İle Güçlendiriyor

Türkiye’nin eczacılara özel pazar yerlerinden biri olan Ecza1, platformunda alışveriş yapan kullanıcılara sunduğu hizmet kalitesini artırmak ve son teknoloji özelliklerle donanarak potansiyel kullanıcıların ilgisini çekmek için; yüksek sayıda işlem yapılan gerçek zamanlı sistemler geliştirmede fark yaratan ve özel çözümler sunan Interval’i tercih etmiştir. Pazaryeri altyapısının yenilenmesi, sonrasında kullanıcılarına sunduğu deneyimi iyileştirmek için harekete geçen Ecza1, fonksiyonelliğini üst klasmana taşımıştır.

Tam Entegre Pazaryeri

Ciro Artışı

Üstün Kullanıcı Deneyimi

FAZ 2

Kullanıcıların Çoklu Ürün Alışverişinde Pratik Şekilde Sepet Oluşturma İhtiyacı

– Zorluklar –

Ecza1 Genel Müdürü  Koray Karamanlı: “Pazar yeri altyapımızın yenilenmesi sonrası kullanıcı sayımız ve günlük işlem hacmimiz hızla artış gösterdi. Sepetine on çeşidin üzerinde ürün toplayan ve sipariş veren kullanıcı sayımız artarken, aldığımız olumlu birçok geri bildirimin yanı sıra iyileştirme fırsatlarını da analiz ettik. Bunun sonucunda kullanıcılarımızın çok çeşitli ürünü aynı anda almak istediklerinde en uygun fiyatlı kombinasyonu kolayca yapabilmeleri gerektiğini gözlemledik. Çünkü ürün başına düşen satıcı sayısı artmış, ürün miadı, stok durumu, kargo firmaları ve fiyat seçenekleriyle birlikte arama esnasında pratik bir çözüm ihtiyacı doğmuştu. İşte bu nedenle ek geliştirme için Interval ile vakit kaybetmeden anlaşmaya vardık.” şeklinde konuyu özetliyor.

Ürün Aramalarındaki Kriterler

Çok Sayıda Ürün ve Satıcı Arasında Kolayca Seçim Yapmanın Yolu: “Bi Sepet”

– Çözümler –

ecza1-2-01

Çeşitli ürünlerin, çok sayıdaki satıcı ve fiyat alternatiflerini değerlendirmenin kolay bir yolu gerekiyordu. Çünkü binlerce kullanıcı gün içinde onlarca ürünü sistem üzerinde kendilerine en uygun maliyetle, en uygun miada sahip olarak satın alabilmek için aratıyordu. Satıcı puanları, ürün miatları ve kargo maliyetlerini kontrol ederken geçen sürenin azaltılması adına Interval’in son teknoloji çözümü “Bi Sepet” adıyla devreye alındı.

– Bi Sepet Tanıtım Videosu–

Bi Sepet, kullanıcıların alışveriş yapmak için aradığı maksimum 25 ürün için tek tıkla en uygun sepeti oluşturuyor ve ürünleri saniyeler içerisinde satın alma aşamasına getiriyordu. Böylelikle rakiplerinde bulunmayan bu özellikle birlikte Ecza1 kullanıcı deneyimini ve kalite çizgisini en üst seviyeye taşımış oldu.

– Bi Sepet | Ürün Arama Sayfası –

Örneğin Bi Sepet, 5 adet ürünün 3 ayrı satıcıdan alınmasını tavsiye ediyor. Stok – miat uygunluğu ve kargoda ortaklaştırmanın fiyat avantajını dikkate alarak 3 ürünün tek satıcıda alınmasını öneriyor ve diğer iki ürünü yine en uygun diğer 2 satıcıya yönlendiriyor. Böylelikle kullanıcılar saniyeler içinde alışverişini tamamlayıp zaman ve maliyetten tasarruf ediyor.

– Bi Sepet | Çok Ürünlü Sepet Önerisi Örneği –

Akıllı sepet oluşturma özelliğiyle pazar yeri altyapı kalitemizi bir üst seviyeye taşıdık. Kısa vadede aldığımız olumlu müşteri geri bildirimleri, yaptığımız geliştirmenin uzun vadede kalıcı başarı sağlayacağını gösteriyor.
– Koray Karamanlı | Ecza1 Genel Müdürü

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-ecza1

Müşteri Memnuniyeti – “Zaman Tasarrufu ve Ekonomik Alışveriş”

Marka Bilinirliği – “Rakiplerinden Ayrılan Üstün Özellik ile Kullanıcı Tavsiyelerinde Artış”

Yeni Nesil Akıllı Arama Motoru – “Saniyeler İçinde En Uygun Fiyat-Satıcı Alternatifleri Önerme”