Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
ECZA1

B2B Pazar Yeri Geliştirme

MARKA
SEKTÖR
Sağlık

ECZA1, Türkiye’nin Eczacılara Özel En Büyük Pazar Yeri Olma Amacı İle Altyapısını Yeniliyor

Türkiye’nin eczacılara özel pazar yerlerinden biri olan Ecza1, platformunda alışveriş yapan kullanıcılara sunduğu hizmet kalitesini artırmak ve son teknoloji özelliklerle donanarak potansiyel kullanıcıların ilgisini çekmek için; yüksek sayıda işlem yapılan gerçek zamanlı sistemler geliştirmede fark yaratan ve özel çözümler sunan Interval’i tercih etmiştir.

Pazaryerinin yenilenmesi, geliştirilmesi ve iş süreçlerinin uygulanması ile altyapısal dönüşüm geçiren Ecza1, yenilenen ara yüzü ile maksimum kullanıcı deneyimi ve fonksiyonelliğe sahip bir Pazar Yeri (Market Place) B2B web sitesine sahip olmuştur.

Tam Entegre Pazaryeri

Ciro Artışı

Üstün Kullanıcı Deneyimi

Kısaca Ecza1®

Ecza1, kamu ve özel sektörde çalışan eczacıların, eczane eczacılarının ve ecza depolarının üye olduğu, ilaç dışı ecza ürünlerine özel Türkiye’nin en büyük B2B pazar yerlerinden biridir.

www.ecza1.com web sitesi üzerinden ecza sektörüne özel GLN numarası şartı ile üye alımı yapan Ecza1, Türkiye çapında binlerce eczacının ilaç dışı ürünlerinin en uygun fiyat seçenekleri ile birbirleri arasında alışverişini sağlamaktadır.

ecza1-01

Gerçek Zamanlı Yüksek İşlem Sayılarına Cevap Verebilecek, Tüm Entegrasyonları Tamamlanmış,  Kullanıcı Deneyimi Maksimum Kalitede Altyapı İhtiyacı

– Zorluklar –

ECZA1 Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Koray Karamanlı, yola çıktıkları pazar yeri altyapısının yaşattığı aksaklıklar nedeniyle gerçek anlamda işlevini gerçekleştiremediğini ve bundan dolayı platformda oluşturmak istedikleri aktif güvenilir alışveriş ortamına kavuşmak için arayışa girdiklerini belirterek arzuladıkları çözümü şöyle ifade ediyor: “Kuruluşumuzun başlangıcında sahip olduğumuz yazılım altyapısına güvenerek yoğun çalışmalarımız sonucu platformumuza 3000’e yakın kullanıcıyı kısa sürede kaydetmeyi başardık. Faaliyetimizin ilk 6 ayında web sitemizde oluşan trafiğe dahi mevcut altyapımızın cevap veremediğini ve kilitlenmelerin oluştuğunu gözlemledik. Yanı sıra, çoklu kargo, efatura entegrasyonlarının eksikliği, arka yüzde raporlama modülünün bulunmayışı, siteye kaydolmanın zorluğu hem kullanıcılarımızda memnuniyetsizlik yaratıyor hem de portala yeni müşteriler çekmemizde sorun yaratıyordu. Ayrıca çalışanlarımıza ekstra iş yükü getiriyor ve hatalara sebebiyet veriyordu. Bu nedenle, yolun başında radikal bir karar alarak tüm sistemin yenilenmesi için Interval ile anlaştık. Anlaşmamızdan bugüne sayısı katlanarak artan kullanıcılarımıza kaliteli hizmet ve yüksek memnuniyet sağlamamız ve sonucunda ciro artışlarımız tesadüf değil, uzman bir çözüm ortağı ile yazılmış bir başarı hikayesi…” Ecza1 altyapısının komple yenilenmesi kararı aslında birçok gereksinimden dolayı ortaya çıkmıştı. Kalitesiz kodlamanın neden olduğu kilitlenmeler, çok sayıda güvenlik açığı, raporlama zorluğu, entegrasyon eksikliği gibi giderilmesi gereken birçok problem bulunuyordu. Kullanıcıları memnun edecek hızda, fonksiyonel çalışan arama motoru ve detaylı filtreleme özellikleri ise kritik ihtiyaçlardandı.

“Interval, taleplerimize özel çözümler üreterek hem hizmet kalitemizin istediğimiz seviyeye gelmesini hem de kullanıcılarımız tarafından maksimum hissedilmesini sağladı ve sağlamaya devam ediyor…”

– Koray Karamanlı | Ecza1 Genel Müdürü

Ecza1 NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

Ecza1 mevcut altyapısı problemlerine rağmen çalışmaya devam ederken, zamanla yarışarak yeni altyapıyı oluşturmaya başlayan Interval, arka yüzde fark yaratacak birçok çözüm üreterek dönüşüme başladı. Sonrasında kullanıcı deneyimini maksimize ederek masaüstü ve mobil kullanıma uygun, tüm ihtiyaçlara cevap verebilen kullanıcı deneyimi yüksek bir web sitesi ön yüzü tasarlandı.

ecza1-portfolio-cover-01

Mobil Uyumlu Web Sitesi Ara Yüzü

İçerik Yönetim Sistemi Panelindeki “Yenilikler”

Sitenin altyapısı ve mimarisi (Ön yüz, arka yüz, veri tabanı) tamamen yenilendi. (C #, ASP.net, HTML5, CSS, Java Script)

ecza1-05

Altyapı ve Mimari Yenilemesi

GLN numarası ile kayıt süreci T.C. Sağlık Bakanlığı ile entegre edildi. Bunun sayesinde, çağrı merkezi personelinin ön kayıt formundan alarak manuel kontrol yapması operasyonu ortadan kaldırıldı.

ecza1-06

Sağlık Bakanlığı İle Entegrasyon

Çoklu kargo entegrasyonu yapıldı. Öncesinde tek kargo firması bulunuyor, kullanıcılar kendi kullandıkları diğer firmalar ile çalışamıyorlardı. 

e-Fatura ve e-Arşiv entegrasyonları yapıldı. Böylelikle e-fatura müşterilerinin manuel olarak sistemde kart açma operasyonu ortadan kaldırıldı.

ecza1-07

Çoklu Kargo Entegrasyonu

ecza1-09

e-Fatura & e-Arşiv Entegrasyonu

İçerik Yönetim Sistemindeki Diğer Yenilikler

  • Ürün kapağı, fiyat vb. ürün detaylarının yönetici panelinden rahatlıkla değiştirilmesi sağlandı. Böylelikle ekstra iş yükü ve hatalar engellendi.
  • Satıcılara ait verilerin yönetim panelinden kolay girişi sağlandı. Öncesinde dinamik olarak veri girişi sağlanamıyor ve zorluk yaşanıyordu.
  • Kampanya modülü entegrasyonu yapıldı. Böylelikle satış artırıcı kampanyaların yapılmasına imkân sağlandı.
  • Raporlama modülü entegre edildi. Böylelikle sorgular ile manuel olarak yürütülen zorlu rapor alma operasyonları ortadan kaldırıldı.

Web Sitesi Ön Yüzündeki “Yenilikler”

Yeni üye olmayı kolaylaştıran, tek sayfada, sade, kullanıcı dostu bir form ara yüzü tasarlandı. Son teknoloji, akıllı arama motoru geliştirilmesi ile ürünlere hızlı ve kolay erişim imkânı sağlandı.

ecza1-10

Üyelik Sayfası

ecza1-11

Akıllı Arama Motoru

Site ön yüzünün tasarımı ile mobil uyumlu, yenilikçi bir görünüm ve üst düzey kullanıcı deneyimi sağlandı.

ecza1-12-1

Masaüstü Web Sitesi Görünümü

ecza1-13

Mobil Web Sitesi Görünümü

Menüler yenilendi ve kullanıcı dostu kategori ağacı oluşturuldu. Standardize edilmiş ürünler sayesinde sade ve şık ürün görünümleri kategorilerde sunulmaya başlandı.

Kategori Ağacı

ecza1-15

Kategori Sayfası

Sisteme Ecza1 tarafından girişi yapılan standardize ürünler sayesinde, ürün araması yapıldığında en uygun fiyatlı satıcı, stok adedi ve ürün miadı tek seferde görüntülenebiliyor.

ecza1-16

Ürüne Dair Satıcılar Sayfası

Satıcıya ait ürün görüntülendiğinde, diğer satıcılara dair detaylar yine aynı sayfada bulunmaya devam ediliyor. Ayrıca, satıcı puanı, satıcının çalıştığı kargo firmaları gibi detaylara kolayca erişiliyor.

ecza1-17

Satıcı Ürün Detay Sayfası

Sıfırdan altyapı geliştirilmesi ile başladığımız süreç, sürekli iyileştirme vizyonu ile devam ediyor. Bugün, fark yaratan özellikleri ile güvenilir ve sürekli büyüyen bir pazar yeri olmamızın dijital mimarı Interval’e içtenlikle teşekkür ediyoruz.
– Koray Karamanlı | Ecza1 Genel Müdürü

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-ecza1

Tam Entegre Pazaryeri – “Muhasebe, Kargo, Bakanlık, Kampanya Modülü Entegrasyonları”

Kullanıcı Deneyiminde Artış – “Yeni Nesil Tasarım, Kolay Erişim, Hızlı Alışveriş”

Maksimum Verimli Yönetici Paneli – “Hatasız, Akıcı, Kolay Sistem Yönetimi “

Üye ve Marka Bilinirliğinin Artması – Sipariş ve Şirket Cirosunda Artış