Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
ÜÇLER STORE

Dijital Dönüşüm

SEKTÖR
Bebek & Çocuk Giyim

Üçler STORE, Fiziki Pazaryerinden Online Pazaryerine Dönüşümünü Gerçekleştiriyor

Türkiye’nin bebek-çocuk tekstili kategorisinde dev toptancılarından biri olan Üçler Store, fiziki tesislerinde büyüttüğü iş modelini çağın gereklerine uygun olarak dijitalleştirmek, uluslararası arenadaki mevcut & potansiyel müşterilerine online olarak kaliteli ve hızlı hizmet götürebilmek için Interval’in pazaryeri çözümlerindeki uzmanlığını tercih etmiştir. Projenin tamamlanması ile; yeni ürünlerin stoğa girişinden müşterinin eline ulaşmasına kadar geçen tüm süreçleri, entegre şekilde web sitesi üzerinden yönetme imkanına sahip olan Üçler Store, dijital dönüşümünü başarıyla tamamlamıştır.

Üstün Kullanıcı Deneyimi

Yeni Satış Kanalı

Yeni Müşteri Artışı

Kısaca ÜÇLER STORE®

Üçler Store, İstanbul Laleli’de konumlanan, Türkiye’nin en büyük bebek-çocuk kıyafet ve aksesuar toptancılarından biridir. 1993 yılından beri 30 farklı kategoride, 0-16 yaş aralığındaki bebek ve çocuklar için geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

1000’e yakın alt tedarikçisinin aylık ortalama 3000 yeni ürününü barındıran büyük bir B2B pazar yeri olarak, www.uclerstore.com web sitesi üzerinden 70’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

ucler-store-01

Fiziki Mağazada Kurulu İş Modelini Online Satış Olarak Dünyaya Taşımak İçin B2B Satış Altyapı İhtiyacı

– Zorluklar –

ÜÇLER STORE Genel Müdürü Emrullah Canlı, birçok sektörde olduğu gibi kendi sektör dinamiklerinin de özellikle son dönemde hızlanarak dijitalleştiğini belirtiyor ve aradıkları çözümü şöyle ifade ediyor: “İstanbul Laleli’de 30 yıllık süreçte edindiğimiz müşterilerimizin seyahat ederek mağazamıza gelmesinden memnuniyet duyuyoruz. Yine de aylık 3000’e yaklaşan yeni ürün devreye alma kapasitemiz ile online ortamda müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmayı ve rahatlıkla alışveriş yapabilmelerini sağlamayı kısa vade hedefimiz olarak belirledik. Çünkü uluslararası pazarda potansiyel müşterilerimize ulaşmanın yolunun buradan geçtiğinin farkındaydık.”

ucler-store-02-2

Aylık 3000 Adet Ürün Kartı Açılıyor

Bahsedilen dijital dönüşümün gerçekleşmesi için dijital altyapı eksiklerinin tamamlanması gerekiyordu. Yeni ürünlerin stok kartlarının açılması ile eş zamanlı olarak web sitesinde görünür kılınması, müşterilerin web sitesi gezintisinde tekstil ürünlerine özel deneyimi maksimum seviyede yaşaması ve müşteri hizmetlerine kolay erişimin sağlanması öncelikli ihtiyaçlardandı.

Interval, yazılım çözümleri tarifinin ötesinde bir firma. İşimizi en az bizim kadar sahiplenmeleri ve birçok sektörden edindikleri tecrübe ile süreçlerimizi iyileştirmeleri firmamıza büyük katma değer sağladı.”
– Emrullah Canlı | ÜÇLER STORE Genel Müdürü

ÜÇLER STORE NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

Sektörün alışveriş alışkanlıkları ve müşterilerin talepleri doğrultusunda; üstün fonksiyonelliği sadelikle birleştiren bir web sitesi ön yüzü tasarlayan Interval, yanı sıra firma sorumlularının kullanacağı pratik ve maksimum verimli bir İçerik Yönetim Sistemi geliştirdi. Mevcut ERP programında oluşturulan yeni ürünler eş zamanlı olarak web sitesinde satışa açılabilir hale geldi.

ucler-store-02
ucler-store-03

– Üçler Store YENİ Web Sitesi Arayüzü –

ucler-store-04-1

– İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Arayüzü –

Dönüşümün Beraberinde Getirdiği “Yenilikler”

Tekstil ürünlerine göre özelleştirilmiş ürün kategori ve detay sayfaları

Kategori ve Ürün Detay Sayfaları

Ürün detay sayfasında ebat, yaş, renk varyant seçimleri

ucler-store-06
ucler-store-07
ucler-store-08

Ürün Özellikleri

4 dilde hizmet veren (TR, EN, RU, ENG) , 4 para birimi (TRY, EUR,USD, RUBLE) ile alışveriş imkanı

Para Birimleri

Dil Seçenekleri

Gelişmiş filtre özellikleri

ucler-store-11
ucler-store-12
ucler-store-13

Kategori, Marka, Cinsiyet, Model, Sezon, Stil, Yaş, Renk Filtreleri

Ödeme sistemleri ile entegrasyon –  Kredi kartı, havale, parçalı ödeme ve Uluslararası kargo firmaları ile entegrasyon (TNT, DHL, FedEx, Aramex)

Ödeme Entegrasyonu

Uluslararası Kargo Entegrasyonu

Müşteri profillerinin, siparişlerinin dinamik şekilde takip edilebildiği bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) geliştirilmesi ve müşterilerin verilerini değerlendirmeye olanak sağlayan Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) entegrasyonu

ucler-store-15
ucler-store-16

İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Arayüzü

ucler-store-17

Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi (CRM) Arayüzü

Dijital dönüşüm sonrasında sahip olduğumuz sağlam altyapının güveniyle dijital pazarlama aktiviteleri için de Interval’i tercih ettik. Yeni web sitemizden hizmet vermeye başlamamızın ilk ayında daha önce satış yapmadığımız birçok ülkeden online siparişler almaya başladık.”
– Emrullah Canlı | Üçler Store Genel Müdürü

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

outcome-ucler-store-02

Kullanıcı Deneyiminde Artış – “Hızlı erişim, Kolay Alışveriş”

Web Üzerinden Yeni Satış Kanalı – “Dijital Pazarlamaya Uygun, Sağlam Altyapı”

Yeni Müşteri Sayısında Artış – “70’ten Fazla Ülkeye İhracat Yapan Online Platform”