Özel Yazılım Çözümleri ve Dijital Dönüşüm Uzmanı

bg-company-02
MARKALAR
PHARMATIP

B2B Pazar Yeri Geliştirme

MARKA
SEKTÖR
Sağlık

PHARMATIP, Üstün Teknolojik Altyapısı ile Türkiye’nin Eczacı ve Sağlık Çalışanlarına Özel Yeni Nesil Pazaryerleri Arasında Yerini Alıyor

Pharmatıp, platformunda müşteri sadakatini artıracak özel kampanya avantajları ve yeni nesil özelliklerle donanarak üstün bir kullanıcı deneyimi sunmak için; sağlık sektöründe gerçekleştirdiği web ve mobil uygulamalarıyla fark yaratan ve özel çözümler sunan Interval’i tercih etmiştir.

Pazaryerine özel para puan sisteminin geliştirilmesi ve iş süreçlerindeki tecrübesiyle kısa sürede sektöründeki pasta payını artıran Pharmatıp, maksimum kullanıcı deneyimi ve fonksiyonelliğe sahip bir B2B Pazar Yeri (Market Place) web sitesine sahip olmuştur.

Tam Entegre Pazaryeri

Müşteri Sadakati

Gelişmiş Para Puan Sistemi

Kısaca Pharmatıp®

Pharmatıp, kamu ve özel sektörde çalışan eczacıların, eczane eczacılarının ve ecza depolarının üye olduğu, ilaç dışı ecza ürünlerine özel Türkiye’nin büyüyen B2B pazar yerlerinden biridir. 

www.pharmatip.com.tr web sitesi üzerinden üye alımı yapan Pharmatıp, Türkiye çapında binlerce eczacının ilaç dışı ürünlerinin en uygun fiyat seçenekleri ile birbirleri arasında alışverişini sağlamaktadır. Sağlık çalışanlarına da hizmet vermek için altyapısını hazır bulundurmaktadır.

pharmatip-00-min

Rakipler Arasında Fark Yaratacak Müşteri Sadakat Sistemi ve Üstün Kullanıcı Deneyimine Sahip Altyapı İhtiyacı

– Zorluklar –

Pharmatıp, 30 yıla yakın sektörel deneyimi, yeni bir marka çatısında toplayarak yola çıkmış bir firma olarak; iş süreçlerindeki uzmanlığını, daha önce sektöre özel çözüm üretmiş, yetkin bir yazılım partneri ile buluşturmak istiyordu. Çünkü pazarda büyük paya sahip rakiplerin bulunması ve pazara yeni giriş yapan diğer aktörlerin hızlı artışı, kısa zamanda projenin başarıyla tamamlanmasını gerektiriyordu. Yanısıra, global enflasyondan olumsuz etkilenen maliyetlere karşı, fiyat avantajı oluşturacak fikirlerin yazılım altyapısıyla kolayca hayata geçirilmesi kritik öneme sahipti.

Pharmatıp NEDEN Interval’i Tercih Etti?

– Çözümler –

Pharmatıp Pazaryeri Projesi için yazılım altyapısını oluşturmaya başlayan Interval, firmanın ihtiyacı olan tüm süreçleri de A’dan Z’ye yöneterek projenin hızla devreye alınmasını sağladı. Ayrıca pazar yerine özel geliştirdiği “Para Puan Sistemi” ile rakipler arasında kırılım yaratmada başrol oynadı.

Projede öncelikle eczacıların ve sağlık çalışanlarının kullanacağı çift girişli bir portal yapısı geliştirildi, masaüstü ve mobil uyumlu, kullanıcı deneyimi yüksek bir web sitesi ön yüzü tasarlandı.

Giriş Portalı – Web Sitesi Ara Yüzü

Rakipsiz “Para Puan” Sistemi

Satıcıların kendi mağazalarından yapılacak alışverişler için oluşturulan sepet tutarına göre Para Puan tanımlayabildiği ve kampanyalarla satışlarını artırmalarını sağlayan rakipsiz bir Para Puan Sistemi geliştirildi. Kazanılan para puanlar istenirse alışverişte harcanıyor veya faturalandırılarak tahsil edilebiliyor.

pharmatip-02-min

Para Puan Özeti

Satıcılar ürün veya sepet tutarı bazında para puan tanımlayabiliyor. Böylelikle, tüm kullanıcılar harcarken kazanma fırsatı yakalıyor. Sepet tutarına göre her satıcının kendi mağazası için bu şekilde para puan kampanyaları oluşturabilmesi, sistemin benzersiz bir özelliği.

pharmatip-04-min

Para Puan – Ürün Bazlı

pharmatip-03-min

Para Puan – Sepet Tutarı Bazlı

Gelişmiş Entegrasyonlar

Çoklu kargo entegrasyonu ve e-Fatura & e-Arşiv entegrasyonları ile alışveriş yapmak çok daha kolay.

pharmatip-05-min

Çoklu Kargo Entegrasyonu

ecza1-09

e-Fatura & e-Arşiv Entegrasyonu

Üstün Kullanıcı Deneyimi

Marka çizgileriyle bütünleşen site ön yüz tasarımı, yenilikçi görünüm ve mobil uyumluluk ile maksimum kullanıcı deneyimi sağlanıyor.

pharmatip-06-min

Masaüstü Web Sitesi Görünümü

cep-pharmatip-min

Mobil Web Sitesi Görünümü

Yeni nesil menüler ve kategori ağaçlarının beraberinde, ürünler sade, şık görünümleri ve kolay erişim avantajıyla pazaryerinde satışa sunuluyor.

Kategori Ağacı

pharmatip-08-min

Kategori Sayfası

pharmatip-09-min

Kategori Menüsü

Projeden Neler Kazanıldı?

– Çıktılar –

Tam Entegre Pazaryeri – “Muhasebe, Kargo, Kampanya Modülü Entegrasyonları”

Kullanıcı Deneyiminde Artış – “Yeni Nesil Tasarım, Kolay Erişim, Hızlı Alışveriş”

Maksimum Verimli Yönetici Paneli – “Hatasız, Akıcı, Kolay Sistem Yönetimi “

Müşteri Sadakat Sistemi – “Para Puan Modülü”